|  
صفحه اصلی > خدمات وب > ابزار آنلاین

ابزار آنلاین

 
به اشتراک گذاری این صفحه در فیس بوک
جاوا اسکریپت یکی از ابزار کارآمد در طراحی بخش های مختلف یک وب سایت می باشد. جاوا اسکریپت این امکان را فراهم می کند که قسمت های مختلف یک صفحه وب را با در نظر داشتن فاکتورهایی چون زیبایی ، صرفه جویی در زمان ، فضای صفحات و نیز کارآیی بهتر طراحی و توسعه دهیم. اما نوشتن یک فایل جاوا اسکریپت ، به افراد متخصص نیاز داشته و شاید هر طراحی به طور خاص به نوشتن یک فایل جاوا اسکریپت از پایه آشنایی نداشته باشد. لذا استفاده از کدهای آماده و نیز استفاده از ابزاری که یک کد جاوا اسکریپت را تولید می کند، می تواند راه حل مناسبی در جهت استفاده از این کدها باشد. در همین راستا سایت وب کاران در این بخش تعدادی از ابزار جاوا اسکریپت را آورده است که هر یک متناسب با نیاز طراحان و وب مسترها می تواند مورد استفاده قرار گیرد. ابزار جاوا اسکریپت همانند یک ماشین در دنیای مجازی می باشد که با دریافت اطلاعات ورودی ، یک کد به عنوان خروجی ایجاد می کند که قابلیت خاصی را دارا می باشد.
کاربران گرامی هرگونه نظر ، پیشنهاد و یا اشکالات احتمالی را می توانند از طریق صفحه تماس با ما مطرح نمایند.
انتخاب صفحه:
 1. تبدیل فرمت های مختلف فونت به یکدیگر
 2. ابزار انتخاب رنگ (Color Picker)
 3. طراحی رنگ بندی و ترکیب رنگ
 4. ساخت اسلایدر آکاردئونی یا کشویی
 5. ساخت Tooltip (کادر توضیحات)
 6. ساخت منو با تنظیمات متنوع
 7. خارج کردن فایل های HTML, javascript و CSS از حالت فشرده
 8. راهنمای اندازه های استاندارد کاغذ
 9. خارج کردن کد CSS از حالت فشرده
 10. ابزار CSS3
 11. فشرده سازی کد (HTML Minifier) HTML
 12. ابزار رمزگذاری متن و HTML
 13. ایجاد رنگ زمینه به صورت گرادیانت (CSS3 Gradient Generator)
 14. ایجاد تصویر زمینه با افکت (Noise Texture Generator) noise
 15. ابزار ترکیب رنگ و یافتن رنگ های مکمل
 16. ابزار خبرخوان - RSS Reader Tools
 17. تغییر تصویر با حرکت ماوس روی آن
 18. ابزار رنگ HTML و چاپ
 19. ساخت تب منو با تنظیمات متنوع
 20. ساخت تایمر معکوس یا کاهشی
 21. ساخت دکمه انتقال به بالای صفحه
 22. ساخت ساعت و تاریخ با نمایش های متنوع
 23. ساخت ساعت فلش با تنظیمات دلخواه
 24. قرار دادن واترمارک در صفحه به صورت تصویری یا متنی
 25. ساخت منوی آبشاری
 26. ساخت اسلایدشو با تنظیمات متنوع
 27. ساخت پنجره مرورگر با تنظیمات دلخواه
 28. پخش موزیک در صفحه به صورت رندم
 29. انتخاب وضوح یا رزولوشن صفحات
تبدیل فرمت های مختلف فونت به یکدیگر
ب فونت امکانی است که به طراحان وب اجازه می دهد تا فونت مورد نظر خود را در صفحات وب سایت استفاده کنند. با استفاده از این قابلیت حتی در صورتی که فونت استفاده شده بر روی سیستم شخص بازدید کننده موجود نباشد نیز قابل مشاهده خواهد بود.
ابزار انتخاب رنگ (Color Picker)
ابزار انتخاب رنگ (Color Picker) به شما کمک می کند تا رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و کد مربوطه را به صورت RGB, CMYK, HSV و HEX بدست آورید. همچنین در این بخش می توانید رنگ ها را بر اساس نام، میزان روشنایی و کد رنگی مرتب سازی کرده و استفاده نمایید.
طراحی رنگ بندی و ترکیب رنگ
با استفاده از این ابزار می توانید ترکیب رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و پیش نمایش آن را مشاهده نمایید و در صورت نیاز تغییرات مورد نظر را تا بدست آمدن ترکیب دلخواه انجام دهید. این ابزار به شما کمک می کند تا ترکیب رنگی مناسبی برای وب سایت خود انتخاب و استفاده نمایید.
ساخت اسلایدر آکاردئونی
با استفاده از این ابزار می توانید یک اسلایدر آکاردئونی با تنظیمات مورد نظر خود ساخته و استفاده نمایید. کد تولید شده تویط این ابزار HTML و CSS بوده و بدون جاوا اسکریپت می باشد.
ساخت Tooltip (کادر توضیحات)
با استفاده از این ابزار می توانید کادر توضیحات (Tooltip) ساخته و با استفاده از تنظیمات متنوع این ابزار ، آن را طبق سلیقه خود ویرایش و استفاده نمایید.
ساخت منو با تنظیمات متنوع
با استفاده از این ابزار می توانید به آسانی منوی مورد نظر خود را ساخته و کد آن را در سایت خود قرار دهید.
خارج کردن کد های HTML, javascript و CSS از حالت فشرده
با استفاده از این ابزار می توانید فایل های CSS, Javascript و HTML را از حالت فشرده خارج نمایید.
راهنمای اندازه های استاندارد کاغذ
شناخت انواع کاغذ و اندازه آنها برای گرافیست ها و طراحانی که در زمینه چاپ و تبلیغات فعالیت دارند می تواند مفید باشد.اندازه کاغذ بر اساس استانداردهای بین المللی در دسته بند های A, B , C مشخص می شوند.
خارج کردن کد CSS از حالت فشرده
با این ابزار css های فشرده شده را می توانید به حالت اولیه برگردانده و اصلاحات مورد نظر خود را روی آن انجام دهید.
ابزار CSS3
با استفاده از این ابزار می توانید تعدادی از مهم ترین ویژگی های CSS3 از جمله افزودن سایه به المان های صفحه، گرد کردن گوشه ها،تعریف رنگ به صورت گرادیانت، میزان شفافیت و ... را به سلیقه خود تنظیم و در پایان کد CSS آن را دریافت نمایید.
فشرده سازی کدهای (minify HTML) HTML
با استفاده از این ابزار می توانید کدهای HTML را فشرده و کوچک کرده و از حجم آنها بکاهید. این ابزار دو حالته بوده و HTML های فشرده شده را نیز به حالت اولیه بر می گرداند.
ابزار رمزگذاری متن و HTML
این بخش شامل سه ابزار رمزگذاری برای صفحات وب (کد HTML) و رمزگذاری متن با الگوریتم TEA می باشد. این سه ابزار در حفظ اطلاعات و شخصی نگه داشتن آنها می تواند برای شما مفید و کارآمد باشند. رمز گذاری روی اسناد و نوشته های شخصی و همچنین صفحات وبی که به صورت موقت در اختیار دیگران قرار می گیرند از جمله کاربردهای این ابزارها می باشد.
ایجاد رنگ زمینه به صورت گرادیانت (CSS3 Gradient Generator)
همانطور که می دانید CSS3 قابلیت استفاده از چند رنگ به صورت گرادینت را فراهم نموده است. با این قابلیت جدید دیگر نیازی به استفاده از تصویر از بین می رود و CSS این کار را برای ما انجام می دهد. البته نوشتن CSS گرادیانت تا حدودوی دشوار بوده و با افزایش تعداد رنگ و تعدد مرورگرها این دشواری می تواند باعث بروز اشتباه گردد.
ایجاد تصویر زمینه با افکت noise (Noise Texture Generator)
با استفاده از این ابزار تنها با چند تنظیم ساده می توانید تصویر زمینه با افکت noise ساخته و در سایت خود استفاده نمایید. این ابزار تصویر خروجی شما را در رنگ بندی دلخواه و در صورت نیاز به صورت شفاف یا Transparent ایجاد می کند.
ابزار ترکیب رنگ و یافتن رنگ های مکمل
ترکیب رنگ، الگویی جهت استفاده از رنگ های مناسب در کنار هم و هماهنگی آنها با یکدیگر می باشد. ابزار زیادی جهت بررسی ترکیب رنگ ها و رنگ های مکمل وجود دارد که یکی از آنها را در این صفحه مشاهده می کنید. این ابزار به شما کمک می کند که هارمونی رنگ مناسب را نسبت به رنگ انتخابی خود (رنگ پایه) یافته و در طراحی انواع کارهای گرافیکی استفاده نمایید.
ابزار خبرخوان - RSS Reader Tools
با این ابزار توانید RSS های مورد نظر خود را خوانده و روی سایت یا وبلاگ خود نمایش دهید. این ابزار با تنظیمات متنوعی که دارد به شما امکان می دهد که ظاهر و گرافیک فیدهای نمایش داده شده را بنا به سلیقه ، طرح و رنگ بندی سایت خود تنظیم کرده و تغییر دهید
تغییر تصویر با حرکت ماوس روی آن
افکت Rollover Image از افکت های پر کاربرد در صفحات وب بوده و همواره مورد توجه و استفاده وب مسترها می باشد. این افکت جایگزین شدن یک تصویر با تصویر دیگر است که با اشاره ماوس روی دکمه یا تصویر مربوطه فعال می گردد. این افکت را هم از طریق CSS و هم جاوا اسکریپت می توان ایجاد کرد ...
ابزار رنگ HTML و چاپ
در این بخش ضمن آشنایی با رنگ های RGB و CMYK می توانید هر یک از این سیستم های رنگ را به یکدیگر تبدیل نمایید. از امکانات این بخش می توان به تبدیل رنگ RGB به هگزا (پایه 16) و بالعکس و همچنین تبدیل رنگ هگزا به CMYK اشاره کرد. این ابزار برای آشنایی با نام رنگ ها و تبدیل آنها به یکدیگر در کوتاهترین زمان ممکن بسیار مناسب است.
ساخت تب منو با تنظیمات متنوع
قابلیت مشاهده محتوا به صورت تب منو در صفحات وب وکاربرد زیادی دارد. صفحه ای خلاصه تر، زیبا تر، استفاده بهینه از فضای صفحات و راحتی دسترسی به مطالب را می توان نام از جمله ویژگی های تب منو ها بر شمرد. تب منو ها انواع و اشکال مختلفی دارند. تب منویی که ...
ساخت تایمر معکوس یا کاهشی
شاید در دنیای واقعی و اینترنت به شمارنده هایی برخورد کرده باشید که در یک بازه زمانی مشخص به صورت کاهشی عمل کرده و مدت زمان باقی مانده به یک رویداد مهم را به مخاطبان خود اطلاع می دهد. مثلا" مدت زمان باقی مانده به نوروز، افتتاح یک آموزشگاه یا ...
ساخت دکمه انتقال به بالای صفحه
کاربران اینترنت حداقل یک بار به دکمه انتقال به بالای صفحه در صفحات وب برخورد کرده اند. این دکمه معمولا" در انتهای صفحات طولانی که نیاز به اسکرول کردن زیاد صفحه است قرار داشته و با زدن این دکمه بازدیدکننده را سریعا" به بالای صفحه منتقل می کند. ...
انتخاب صفحه: